Telefonum Neden Çok Isınıyor ? Ne yapmak Lazım !

Bilim & Teknoloji

535813 yorum

Telefonum Neden Çok Isınıyor ? Ne yapmak Lazım !

Akıllı cep telefon sahibi olmayan kimse neredeyse yok ! Kullanıcıların yaşadığı en büyük sorunlardan biri telefonun ısınma sorunu ! Peki cep telefonları neden çok ısınıyor...

Cep telefonları ne kadar çok gelişirse gelişsin bazı sorunlar hala çözülebilmiş değil. Bu sorunlardan biri de telefonun ısınma sorunu!

Bunlardan ilki işlemci ve donanımların devamlı çalışmasından dolayı kaynaklanan ısınmalar dır. Yüksek işlemci gücü gerektiren bazı uygulamalar devamlı çalışıyorsa aşırı ısınma oluşabiliyor.

Buna ek olarak telefonunuz şarjda takılıyken de ısınabilir. Bu normal bir durumdur.

Telefonunuzun Isınmaması için Neler Yapabilirsiniz ?

1. Orjinal şarj aleti kullanmalısınız ve bunun dışında ki cihazlarla telefonunuzu şarj etmemelisiniz. Bu şekilde telefonun pil ömrü uzayacaktır.

2. Telefonu korumak için kullandığınız kılıflar eğer çok kapalı ise telefon hava alamadığı için aşırı ısınma meydana gelecektir.

3. Her zaman açık olan Wifi niz kapsama alanı içerisinde olmadığında telefonunuz aşırı ısınacaktır.

4. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre telefon bataryalarının ömrü 1 yıl olarak belirtilmektedir. Bataryanızı ölçtürerek ne kadar sağlıklı olduğunu öğrenebilir siniz.

5. Telefonu sıcak ortamlarda bırakmamak telefonunuzun ısınmaması için iyi bir yol olabilir.

6.Telefonunuzu güneş gören yerlerde bırakmayın.

7. Telefon şarjda takılı iken kullanmamaya özen gösterin.

Telefonunuzda bir sorun meydana geldiğinde uzman kişilerce yapılmalıdır. Uzman olmayan kişilerin tamir ettiği telefonlarda yine ısınma sorunu meydana gelebilir.

Yine telefonunuzda bir parça değişmesi gerekirse kesinlikle yan sanayi parçaları ile değiştirilmesine izin vermeyin. Böyle bir sorun olması durumunda orjinal parçalar ile değişim yapılmalıdır.

“Oyun oynandığı sırada telefonun ısınması bir çok kişi tarafından yaşanmaktadır. Bu gayet normal bir durumdur çünkü oyun oynanmaya başlandığı anda telefonda işlemci ve ekran kartı oyunun özelliklerine göre bir performansla çalışmaya başlar. Bununla beraber telefon ısınabilir.”

Yorumlar

 1. Author

  Etkili bir çözüm söylemek istiyorum. Tabi tercihinize kalmış:) Cihazınız ısındığında yaklaşık 1 dakika çok değil evet sadece 1 dakika buzluğa koyun eskisinden daha iyi bir hal alacaktır hoşçakalın.

  Author

  Bende samsung A5 var bataryası çabuk bitiyor galiba ömrü bitti ve internete girer girmez telefon üst kısmı yani filşın orası ısınıyor bu bataryla ilgisi varmıdır uyku modunda da hafif bir sıcaklık oluyor telefonu alalı 1 sene oldu cevaplarsanız sevinirim

  Author

  Telefonumdan ateş çıkacakmış gibi. Islemcisi yanacak diye korkuyorum. Birşey olur mu acaba.cevap verebilirseniz çok sevinirim

  Author

  Telefonum cok aşırı derecede ısınıyor hemen kapanıyor ne yapmalıyım

  Author

  Sizin yapacaginiz lenovoya telefonmu aldik sobami aldik belli degil

  Author

  bnm telefonum lenovo S580. sarja koydugumda sarj cihazı çok ısınıyor patlıyacak diye çok korkuyorum acil çözüm

  Author

  bnm telefonum şarjdayken şarj cihazı çok ısınıyor. patlıyacak diye çok korkuyorum acil çözüm :(

  Author

  Benim alt bolge isiniyor sadece ama vok asiri isiniyor 5 dk oynadigimda telefonu bile tutamaz hale geliyor acil cozum lutfen

  Author

  Telefonum sony Xperia z1. Telefon gerçekten harika bir telefon ama tek sorunu aşırı derecede ısınıyor az önce resmen alev alacaktı. Clean Master uygulamasından soğutmaya çalıştım 61 derece gösterdi. Telefonu alalı daha 1 hafta oldu bana bir çözüm söyler misiniz

  Author

  Tamam kışın telefonun ısınması hoşuma gidiyor olabilir ama yazın ısınmaya hakkın yok kardeşim

  Author

  Telefonun ısınması işime yarar diye düşünmezdim elimi ısıtıyorum :)

  Author

  Telefonun ısınması yazın delirtiyo ama kışın iyi geliyo :)

  Author

  Akıllı telefon mu ütü mü belli değil kullandıkca ısınıyor.

YORUM GÖNDER