Üçgen Bir Vücuda Ne Kadar Sürede Sahip Olabilirim ?

Sağlık & Fitness

11560 yorum

Üçgen Bir Vücuda Ne Kadar Sürede Sahip Olabilirim ?

Erkekler içi üçgen bir vücuda sahip olmak oldukça önemli. Zira erkeklerde güzel vücuda sahip olabilmenin yolu buradan geçiyor.

Üçgen vücuda sahip olan erkeklerin çok fit ve çekici göründükleri aşikar. Ancak böyle bir vücuda sahip olabilmek güzel olduğu kadar, zorda. Üçgen bir vücuda sahip olabilmek için özel bir sınırlama yok. Azmeden ve çalışan her erkek sonunda istediği gibi bir vücuda sahip olabilir. Ancak bu oluşumun erken yaşlarda başlıyor olması ve vücut yapısının oturması, daha kalıcı olmasını sağlıyor.

Üçgen vücuda sahip olmak ve bunun için adım atmayı düşünen her erkeğin aklın gelen ilk soru ise, ne kadar sürede üçgen vücuda sahip olabilecekleri yönünde. Ancak bu soru oldukça genel. Çünkü bu durum tamamen kişinin elinde değişen ve gelişen bir durum. Nu konuda genel olarak verilebilecek tek bilgi ortalama olarak iki senede, üçgen bir vücuda sahip olunuyor. Ancak bu iki sene kavramı belirttiğimiz üzere genel bir bilgi. Bunu daha da detaylandırmak için vücut geliştirmeye başlamayı düşünen kişinin bazı sorulara cevap bulması gerekiyor.

Öncelikle üçgen vücut isteği olan erkeklerde tam olarak hedef nedir. Bunu belirlemek birçok sorunun kolaylıkla cevap bulması demektir. Yani ulaşmak istedikleri üçgen vücudun boyutları nasıldır. Kol kalınlıklarının ve omuz genişliğinin ne boyutlarda olması isteniyor. Hafif baklavalar yeterli mi, yoksa ciddi boyutlarda bir üçgen vücuda mı sahip olmak istiyorlar?  Bu hedef ile erkeğin şu anki vücut durumu arasındaki fark, üçgen bir vücuda ne kadar sürede sahip olunabileceği sorusuna verilecek cevabı değiştirecektir.

Hedefin ardından üçgen vücuda sahip olmak isteyen erkekler kendi vücutlarını güzel analiz etmelidirler. Fazla kilosu alna kişilerde mutlaka süreç daha da uzayacaktır çünkü bu kiloların bir an önce sağlıklı bir biçimde verilmesi gerekir. Yeterli kiloda olmayan kişilerin de uygun bir beslenme programı ile kilo alması gerekir.

Üçgen bir vücuda sahip olman süresini etkileyen ve bilinmesi gereken bir diğer konu ise erkeklerin sahip oldukları genetik yapıdır. Kaslar genetik olarak hacim kazanmaya elverişli midir? Elbette kasları elverişli olmayan vücutlarda üçgen bir yapıya kavuşabilir ancak diğerlerine nazaran biraz daha fazla çalışması gerekecektir.

Erkeklerin sahip oldukları güç ve kondisyon vücut geliştirmede oldukça önemlidir. Sporlar yakın bir ilişki içerisinde olan ve spor yapabilme kültürüne sahip erkeklerde bu süreç daha kısa olurken, spora yeni başlayan erkeklerde üçgen vücuda sahip olma süresi biraz daha uzayacaktır.

Hedefi üçgen vücuda sahip olmak olan erkeklerin haftada en az üç gün antrenman yapmaları gerekir. Zamanı buna müsait olan erkeklerde üçgen vücuda sahip olma süresi ortalamalarda seyredecektir. Ancak zamanı kısıtlı olan erkekler ortalama sürenin üzerinde başarı yakalayabilirler.

Ve son olarak beslenme, üçgen vücuda sahip olabilmenin en önemli şartlarındandır. Vücut geliştirme için düzenlenen beslenme programlarına harfiyen uyabilmek süreci ummadığınız kadar hızlandıracaktır.

Tüm bu detaylar göz önüne alındığında, yapısal olarak uygun olan ve gereken her uygulamayı tam anlamıyla yerine getirecek olan erkeklerde üçgen vücuda sahip olabilme süresi 6 hafta, yani bir buçuk aya kadar düşebilmektedir. 6 haftada kendini göstermeye başlayan vücut elbette istenilen kıvamda olmasa da, düzenli çalışma ile kısa sürede istenilen duruma gelecektir. Aksi durumlarda ise, yani uygun bir genetik yapıya sahip olmayan ve çalışmalara gerekli özeni gösteremeyen kişilerde, vücudun kendini belli etmesi en az bir seneyi bulacaktır. Gelişimini tamamlaması içinse bir hayli zamana ihtiyaç duyulacaktır.

YORUM GÖNDER