Windows Kayıt Defteri Yedekleme ve Geri Yükleme İşlemleri Nasıl Yapılır

Bilgisayar & İnternet

10040 yorum

Windows Kayıt Defteri Yedekleme ve Geri Yükleme İşlemleri Nasıl Yapılır

Windows kayıt defteri yedekleme ve geri yükleme işlemleri nasıl yapılır ? Ekibimiz sizler için araştırdı ve bir yazı hazırladı. Detaylar bildiriyo.com'da..

Windows, Microsoft tarafından geliştirilen ve dünyada en fazla kullanılan işletim sistemidir. 1985 yılından bu yana tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan Windows, masaüstü bilgisayarlarda, açık ara en yaygın kullanılan işletim sistemidir. Sürekli yeni versiyonlar ve yeni özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkan Windows, gelişmeye devam etmektedir.

Windows birçok yazılımın kurulu olduğu bir işletim sistemidir. Bu yazılımların kritik verilerinin saklandığı bölüme ise kayıt defteri adı verilmektedir. Windows’ta kayıt defteri yedekleme ve geri yükleme işlemleri nasıl yapılır, sorusuyla sıkça karşılaşmaktayız.

Windows’ta kayıt defteri yedekleme yapmak için, öncelikle küçük sorunlardan dolayı bu bölümü kullanmamanızı önermekteyiz. Bu bölümde işlem yapmadan önce yedeğini almak son derece önemlidir. Bunun için Windows simgesi bulunan tuş ile birlikte R tuşuna aynı anda basarak açılan çalıştır kısmına “regedit” yazarak enter tuşuna basın. Sonrasında açılan pencerede dosya ve ardından ver seçeneğine tıklayın. Burada dosyaya bir isim verip, kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir klasöre kaydedin. Böylelikle klasörde kayıt defterinin yedeği bulunacaktır.

Windows’ta kayıt defteri geri yükleme işlemleri ise son derece basittir. Yedeğini aldığınız kayıt defterini geri yüklemek için, çalıştır kısmına “regedit” yazarak açtığınız kayıt defteri penceresinde, dosya ve ardından al seçenekleri ile geri yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bilgisayarınız bu işlemlerde yaptığınız bir hata nedeniyle açılmıyorsa, Windows’u Güvenli Mod kısmından başlatabilirsiniz. Kayıt defterinde işlem yaparken son derece dikkatli olmalısınız.

YORUM GÖNDER