Ygs'de Kaç Soru Var? Hangi Dersten Kaç Soru Çıkıyor?

Eğitim

201201 yorum

Ygs'de Kaç Soru Var? Hangi Dersten Kaç Soru Çıkıyor?

YGS de hangi dersten kaç soru çıkıyor? YGS sınavında Matematik, Geometri, Türkçe, Fizik, Kimya Biyoloji, Çoğrafya ve Tarih hangi konudan kaç soru var?

YGS sınavına girecek adaylar için hangi derslerden kaç soru çıktığı ve özellikle matematik, geometri, türkçe, fizik, kimya biyoloji, çoğrafya ve tarih testlerinde hangi konulardan kaç adet soru sorulduğu büyük merak konusudur. 2017 yılında yapılacak YGS sınavı için adaylar daha şimdiden hazırlıklara başladılar. Bizde bildiriyo.com olarak adaylara yardımcı olabilmek adına belirttiğimiz derslerden hangi konulardan kaç adet soru sorulduğu araştırdık ve sizlerle paylaşmak istedik.

YGS Sınavında Bu Ayrıntıyı Kesinlikle Unutmayın !

YGS sınavında en az bir puan türünde 150 üzerinde puan almayı başaramayan adalar, aldıkları YGS puanları ile herhangi bir yükseköğretim programını tercih etme ya da LYS'lere girme haklarını kaybetmiş olurlar. Adayların alacagı 180 ve üzeri puan ile LYS'lere girme hakkı kazanılabilir.

Şimdi, YGS Sınavında Hangi Derslerden Kaç Soru Çıkıyor? Bu Konuya Gelelim..

YGS Türkçe Soru Soru Çıkıyor ?

YGS Tarih Soru Soru Çıkıyor ?

YGS Çoğrafya Soru Soru Çıkıyor ?

YGS Felsefe Soru Soru Çıkıyor ?

YGS Din Kültürü Soru Soru Çıkıyor ?

YGS Matematik Soru Çıkıyor ?

YGS Fizik Soru Çıkıyor ?

YGS Kimya Soru Çıkıyor ?

YGS Geometri Soru Çıkıyor ?

YGS Biyoloji Soru Çıkıyor ?

Yorumlar

  1. Author

    YGS de çıkan soruları ve hangi sorulardan kaç soru çıktığını hep araştırıp duuyordum, burada tek sayfa altında toplanması iyi olmuş, i like it :)

YORUM GÖNDER