Yüz Yogası Nedir? Nasıl Yapılır?

Sağlık & Fitness

12490 yorum

Yüz Yogası Nedir? Nasıl Yapılır?

Yüz yoğası nedir ? Yüz yogası nasıl yapılır ? Yüz yogası yaparak gergin ve toplu bir yüze sahip olmak mümkün mü ? Detaylar bildiriyo.com'da..

Yogayı duymayan yoktur fakat bahsettiğimiz yüz yogası duyduğunuzdan biraz farklı olarak uygulanmaktadır. Bayanların hayali olan gergin ve toplu bir yüze sahip olmayı kolaylaştıran bir uygulama yüz yogası. Tamamen doğal olan bu yöntem kolay uygulanabilirdir ve hiçbir zararı yoktur. Son zamanlarda botoxun yerini hızla almıştır.

Acı çekmeden sıkılaşmış ve gençleşmiş bir cilde sahip olmanın önünü açan bir egzersizdir. Ayrıca yüz yogası botox gibi mimiklerin doğallığıyla da oynamaz. Yüz yogası yaparak sakinlik ve zihin dinginliği kazanabilirsiniz. Yüz yogası nedir? Diye soracak olursanız yüz bölgesine yapılan masaj sonucu kan akışının artması ve yüzün kendine gelmesidir diyebiliriz. Bu uygulama sayesinde hafiflemiş, rahatlamış ve gençleşmiş hissetmek kaçınılmazdır.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yüz yogasına ilk olarak alın bölgesinden başlanır. Daha sonra alın bölgesinden aşağı doğru inilir. Masaj yapıyormuşçasına 4 parmak kullanılır ve bölgeye baskı yapılıp sinirler uyarılır. Bu baskı hareketi dairesel olarak yapılır ve parmaklar bölgede gezdirilir. Daha sonra iki elin orta parmakları kullanılarak alına yukarı doğru masaj hareketleri yapılır. Bu masaj sayesinde bölgedeki kırışıklıklar zamanla azalıp kaybolacaktır.

Yanak bölgesine yüz yogası uygularken öncelikle ellere nemlendirici sürülür. Ellerle yanak bölgesi kavranır ve yukarı doğru hareketler yaparak yanağın gerilmesi sağlanır. Bu hareket yanakların sarkmasını önlemektedir.

Göz çevresine yüz yogası uygulanmak istendiğinde öncelikle her iki elin başparmağı ve işaret parmağı hazırlanır. Bu parmaklar kullanılarak her iki göz açılabildiği kadar açılmaya çalışılır. Bu hareket yapılırken direk olarak karşıya bakmak gerekir. 5 saniye boyunca açılan göz 5 saniye boyunca dinlenmeli ve bu şekilde 3 tur tekrarlanmalıdır.

Dudak yogası yapılırken dudakların arasına kalem alınır ve çevrilmeye çalışılır. Düzenli olarak yapılan bu hareket sonucu dudaklar zamanla kalınlaşır. Bu hareketler günde 3 kere düzenli olarak yapılmalıdır.

YORUM GÖNDER